DOTACE NA
nový zdroj tepla
Na co všechno mohu žádat: Doprava a instalace nového zdroje tepla - tepelné čerpadlo, kotle, kamna nebo klimatizace. Součástí může být také ohřev teplé užitkové vody.
KDO MŮŽE ČERPAT DOTACI?
Všichni majitelé nemovitosti současní i budoucí, stavebníci, podílový vlastníci a dotaci lze dostat i na chatu nebo chalupu (pokud v ní máte trvalé bydliště minimálně 2 roky). Zažádat si mohu před pořízením tepelného zdroje ale čerpat lze i když už mám vše hotové, doklady však nesmí být starší 1.1.2021.
CO LZE FINANCOVAT?
Zdroj vytápění (kotel, tepelné čerpadlo, klimatizace), výdaje spojené s dopravou a instalací a přímé realizační výdaje.
KOLIK LZE DOSTAT
max. 154 000 Kč
Maximální příspěvek na nový zdroj tepla je 154 000 Kč
+ případné bonusy pro dané lokality
BONUSY
Bonusy 10 % pro vybrané lokality: vybrané kraje Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Dále je tu bonus pro obce uvedené v Akčním plánu strategického rozvoje.
Kombinační bonus: Pokud v jedné žádosti požádáte o více opatření, je tu kombinační bonus 10 000 Kč za každé opatření kromě prvního.
CO JE POTŘEBA K ŽÁDOSTI
Zprávu o instalaci zařízení, dokument prokazující technické vlastnosti výrobku (SVT), fotodokumentace, čestné prohlášení (střet zájmů, majitelé nemovitostí), ekologická likvidace starého zdroje (kotel na tuhá paliva), prokázání vlastnictví bankovního účtu, PENB (u plynového a elektro kotle).
Modelový případ
Pan svoboda má rodinný dům a topí zde plynovým kotlem, tento kotel je už 22let starý a pan Svoboda se rozhodl že si místo něj koupí Tepelné čerpadlo země-voda s ohřevem užitkové vody. Doprava s instalací, spuštění a revize stáli pana Svobodu 280 000 Kč.
Výše dotace
140 000 Kč
140 000 Kč
Pan Svoboda si zažádal o dotaci a částka kterou obdržel je 140 000 Kč.
JAK TO FUNGUJE?
A
Kompletní servis od Polabské Dotace
Varianta A je jednoduchá, pohodlná a bez starostí. Vše totiž jednoduše zařídíme my a Vy se vůbec o nic nestaráte.
B
Vše si zajistím sám
Varianta B je o mnoho složitější. Vyžaduje spoustu Vašeho času, pochopení problematiky, zvládnutí postupů, orientaci ve spletitosti státních portálů a opravdu maximální odhodlání na Vaší straně.
Nezbytné úkony ve zkratce:
- Vyhlášení výzvy
- Podání žádosti, základní dokumentace potřebná k podání
- Posouzení žádosti
- Akceptace žádosti
- 24 měsíců na doložení dokumentů
- Doložení realizace
- Vyhodnocení žádosti
- Případná oprava/doplnění
- Vydání rozhodnutí kladné/záporné
- Čerpání podpory